Jesień i zima to tradycyjnie okres zwiększonej zachorowalności na wirusowe infekcje dróg oddechowych. W tym czasie telemedycyna staje się nieocenionym wsparciem. Narzędzia telemedyczne stosowane przez Medicover pozwalają na umówienie lub odwołanie teleporady, otrzymanie e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia, a nawet na zarezerwowanie potrzebnego leku w najbliższej aptece.
Młodzi Polacy wybierają telemedycynę
Lekarz w telefonie

Nie każda infekcja wymaga wizyty w centrum medycznym. Pacjent z lżejszymi objawami może też wygodnie umówić się na teleporadę czy skorzystać z czatu, w trakcie których lekarz ustali sposób leczenia i wskaże, jak postępować, aby szybko wrócić do zdrowia. Może też wystawić e-receptę czy e-skierowanie, a także zdecyduje, czy pacjent wymaga wizyty stacjonarnej w centrum medycznym, dalszej diagnostyki lub zwolnienia lekarskiego
– mówi lek. Agnieszka Motyl, dyrektor działu jakości i standardów medycznych w Medicover, epidemiolożka i specjalistka medycyny rodzinnej.
Bezpieczny dostęp do danych
Ważne jest, że telemedycyna nie istnieje w oddzieleniu od stacjonarnej opieki medycznej. Lekarz zdalnie koordynuje proces leczenia, ale w razie potrzeby może zaprosić pacjenta na wizytę osobistą w celu kontynuacji leczenia. Rozwiązania telemedyczne to ogromna pomoc w codziennej pracy lekarza, odciążenie specjalistów i optymalizacja czasu ich pracy
– dodaje lek. Agnieszka Motyl.
Leczenie może być wygodne
Źródła:
Badanie CBOS przeprowadzono w terminie 5-18 czerwca 2023 r. w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Wielkość próby: 1054 osoby (w tym: 59,3 proc. metodą CAPI, 25,8 proc. – CATI i 14,9 proc. – CAWI)