Dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych w Medicover, specjalistka medycyny rodzinnej i epidemiolog
Pracowała zarówno w prywatnych, jak i publicznych placówkach ochrony zdrowia: poradni rejonowej, pogotowiu oraz poradni medycyny rodzinnej.
Od 2003 r. związana z Medicover jako lekarz, a od 2010 r. zajmuje się również profilaktyką zdrowotną, standardami postępowania medycznego oraz wprowadzaniem Wskaźników Jakości Klinicznej w Dziale Klinicznym Medicover. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Działu Jakości i Standardów Medycznych.
Współautorka Raportu Zdrowia „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2011-2015”.
Komentarze eksperckie:
Przedawkować można wszystko. Oto, kiedy witamina D może być szkodliwa
Witamina D jest szalenie popularna wśród Polaków. Nie bez powodu — wśród jej właściwości można wyróżnić między innymi korzystny wpływ na odporność. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją niebezpieczne interakcje zachodzące pomiędzy lekami. Zapytaliśmy farmaceutkę oraz lekarkę o to, kto powinien być szczególnie ostrożny podczas suplementacji. — Przedawkować można wszystko. Wszystkie witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, są toksyczne w pewnych ilościach — tłumaczy mgr farm. Małgorzata Sieradzan w rozmowie z Medonetem.
Czytaj więcej
235 tys. testów na covid w tydzień. Liczby pokazują niepokojący trend
— W przychodniach obserwujemy obecnie znaczny wzrost liczby pacjentów z objawami infekcji dróg oddechowych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Są to głównie infekcje przeziębieniowe, z katarem, objawami zatokowymi, bólem gardła, niewielkim kaszlem, choć zdarzają się również pacjenci wysoko gorączkujący, z bólami mięśniowymi, znacznym osłabieniem, wymiotami i biegunką — komentuje lek. Agnieszka Motyl. Fakt, że mamy do czynienia z falą zachorowań w sezonie infekcyjnym, nikogo nie dziwi. Analizujemy dane PEX, na których wyraźnie widać, jak bardzo rośnie sprzedaż preparatów na przeziębienie oraz testów na COVID-19. Wielu pacjentów liczy na to, że ochroną będzie dla nich szczepionka "na Krakena", dostępna od 6 grudnia.
Czytaj więcej
Tu możesz "złapać" legionellę. Ostrożność jest wskazana
Każdy kolejny dzień przynosi nowe doniesienia o legionelli w Polsce. Bateria wywołująca chorobę legionistów jest ściśle powiązana z wodą — to właśnie w niej znajdować mogą się ogniska patogenu. Czy to znaczy, że w obliczu zagrożenia musimy zrezygnować term, basenów i korzystania z jacuzzi? Wątpliwości w rozmowie z Medonetem rozwiewa lek. Agnieszka Motyl, epidemiolog, internistka oraz dyrektor Działu Jakości i Standardów Medycznych Medicovera.
Czytaj więcej